Çenger kavşağındaki kazada 3 Afganistanlı kamyonda sıkıştı

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
11,239
D-400 Karayolu Çenger kavşağında tur otobüsü, kamyon ve minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen zincirleme kazada, kimlikleri belirlenemeyen 3 Afganlı kamyonda sıkıştı.
Jandarma Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye birimine bağlı kurtarma ekibi tarafından kamyonun kapıları sökülerek çıkarılan ve hastaneye kaldırılan Afganların kimliklerini belirlemeye çalışıyor.
Çenger Mahalle Muhtarı Nevzat Gündüz, Çenger kavşağında sık sık kazaların yaşandığına dikkat çekerek “Yetkili mercilere bin 800 imza bulunan dilekçeyle müracaat etmemize rağmen ışık konulmuyor” dedi.
Kaza Alanya-Manavgat D-400 Karayolunda Alanya istikametinden Manavgat istikametine seyir halindeki sürücüsünün kimliği belirlenemeyen 45 KB 2509 plakalı kamyonun Çenger Mahallesinden D-400 Karayoluna çıkmakta olan Mehmet Şükrü Yapıcı’nın kullandığı 34 BK 9139 plakalı tur otobüsünü arka sol kısımdan çarptıktan sonra yolda dönerken, Alanya istikametinden Manavgat istikametine seyir halindeki Hilmi Koçak’ın kullandığı 06 FJ 4578 plakalı minibüsün kamyona arkasından çarpması sonucunda meydana geldi.
Kazada, kamyon sürücüsü ve kamyonda yolcu olarak bulunan 2 kişi araç içerisinde sıkıştı. Olay yerine jandarma, Bölge Trafik, 112 ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat İtfaiye Birimine bağlı kurtarma ekibi sevk edildi. Afganistanlı olduğu bildirilen 3 kişi kamyonun kapılarının sökülmesi, makine yardımıyla sıkıştıkları bölümün açılması suretiyle uzun bir çalışma sonucunda sıkıştıkları yerden çıkarıldılar. Yaralılar, sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalesinin ardından ambulanslarla Manavgat’ta bulunan çeşitli hastanelere kaldırıldı.
ÜZERLERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI
Afganistanlı oldukları belirlenen yaralıların üzerlerinde kimlik bulunmadığı, kimliklerinin şu ana kadar belirlenemediği bildirildi. Çenger Jandarma Karakolu ekipleri, yaralıların kimliklerinin belirlenebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
MUHTAR “LAMBA KOYDURAMIYORUZ
”Çenger Muhtarı Nevzat Gündüz, kavşakta bir çok ölümlü kaza yaşandığına dikkat çekerek “Maalesef bu kadar kazaya ve bin 800 imzalı dilekçeye rağman lamba koymuyorlar” dedi.


Kaynak : https://www.haberci07.###/cenger-kavsagindaki-kazada-3-afganistanli-kamyonda-sikisti/43049/
 
Üst Alt