Dimin Madencilik Tarafından İnşa Edilen Okulda Temel Atıldı!

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
20,416
Dimer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Raif Türk'ün yaptırdığı 32 derslikli ‘’Raif Türk İlkokulu’’nun temel atma töreni Diyarbakır’da yapıldı. .
Temel atma törenine Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İş İnsanı Raif Türk, Dimin Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Erman Türk, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, çok sayıda iş insanı ve Dimer Grup’a bağlı yönetici ve çalışanlar katıldı.

Törende kürsüye gelen Dimer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Raif Türk konuşmasında, “Çocuk dünyası ayrı bir dünya, temelini atacağımız bu binanın çok iyi bir okul olmasını hayal ediyorum. O nedenle coşkuluyum, sevinçliyim” ifadelerini kullandı.

Vali Münir Karaloğlu ise, Dimer Grup Madenciliğe ve Raif Türk’e teşekkür ederek, “Umudumuz gençler. Biz eğitim olarak çok ilerdeyiz. Raif Bey önemli bir iş insanı, Dimer ve Dimin olarak önemli, işlere imza atıyorlar. Şimdi Diyarbakır’ın en büyük ilkokulunun temelini atacağız. Eylül ayında inşallah yeni eğitim öğretim yılına yetişecek, eğitim ve öğretimi de buradan başlatacağız.” dedi.

32 derslikten oluşacak eğitim yuvasında ana okul ve ilkokul olarak hizmet verecek. Okul 2022-2023 eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirilecek.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.###/haber/dimin-madencilik-tarafindan-insa-edilen-okulda-temel-atildi-1735
 
Üst Alt